GY 80cc Cylinder Head (47mm) Non-EGR with 64mm Valve - Model MIGY80-4002A-64V
GY6 cylinder head, 80cc cylinder head, GY6 scooter parts, 47mm cylinder head, non-EGR cylinder head, 64mm valve, scooter engine parts, GY6 engine upgrade, performance cylinder head, Chinese scooter parts  GY6 cylinder head, 80cc cylinder head, GY6 scooter parts, 47mm cylinder head, non-EGR cylinder head, 64mm valve, scooter engine parts, GY6 engine upgrade, performance cylinder head, Chinese scooter parts  Premium GY6 80cc cylinder head with 47mm bore, non-EGR design featuring 64mm valves. Factory-grade replacement part for GY6 scooter engines. High-quality construction ensures optimal performance and reliability. Package includes 18 pieces per carton.  GY6 80cc Cylinder Head 47mm Non-EGR 64mm Valve | High Performance Scooter Parts
GY 80cc Cylinder Head (47mm) Non-EGR with 64mm Valve
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIGY80-4002A-64V
  • Product Viewed: 841
  • Availability: Pre-Order
  • Pre-Order
  • Weight: 1.08kg
  • Ask a Question
There are 2 Cylinder Head versions being factory installed in GY6 scooter engines. They differ only in the valve length. The old version ships in almost all GY6 scooters and has a valve length of 64 mm. The new version has 69 mm.