Small Turtle II 800W - Model MIESA-B800W
Small Turtle II 800W  Small Turtle II 800W
Small Turtle II 800W
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIESA-B800W
  • Product Viewed: 487
  • Ask a Question
1 Max Load Capacity: 150kg
2 Max Speed: 40~45km/h
3 Standard Speed: 42km/h
4 KMs Capacity: 80±5km(silicone battery)
5   110±5km(lithium battery)
8 Motor Type: Brushless motor
9 Motor (W): 800W
10 Battery (V) (Ah): 48V38Ah
11 Charger Input Voltage: 110~250V
12 Wheel Base Front: 3.5-10
13 Wheel Base Rear: 3.5-10
14 Gross Weight: 140kg(silicone battery)
15   98kg(lithium battery)
16 Net Weight: 72kg
17 Dimension(L*W*H): 1770*680*1100mm
We really appreciate it.
 Please tell your friends about our Small Turtle II 800W