Falcon I 4000W - Model MIESD-A4000W
Falcon I 4000W  Falcon I 4000W
Falcon I 4000W
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIESD-A4000W
  • Product Viewed: 572
  • Ask a Question
1 Max Load Capacity: 200kg
2 Max Speed: 75~80km/h
3 Standard Speed: 45km/h(80km/h)
4 KMs Capacity: 70±5km(lithium battery)
5 Charging Time: ≥4~8hours
6 Slope Climibing Capacity: ≥18 degrees
7 Motor Type: Brushless motor
8 Motor (W): 4000W
9 Battery (V) (Ah): 48V50Ah
10 Charger Input Voltage: 110~250V
11 Wheel Base Front: 130/60-13
12 Wheel Base Rear: 130/70-13
13 Gross Weight: 140kg(lithium battery)
14 Net Weight: 100kg
15 Dimension(L*W*H): 1980*680*1160mm
16 Front/Rear Brake Type: Disk/Drum
17 Front/Rear Brake Control Type: Hand/Hand
18 Container Load: 40'H:72pcs 20':24pcs
We really appreciate it.
 Please tell your friends about our Falcon I 4000W