B09 1200W - Model MIESC-A1200W
B09 1200W  B09 1200W  B09 1200W
B09 1200W
  • Brand: Mortch Motor
  • Product Code: MIESC-A1200W
  • Product Viewed: 586
  • Ask a Question
1 Max Load Capacity: 200kg
2 Max Speed: 45~50km/h
3 Standard Speed: 45km/h(25km/h)
4 KMs Capacity: 50±5km(silicone battery)
5   90±5km(lithium battery)
6 Charging Time: ≥8hours
7 Slope Climibing Capacity: ≥18 degrees
8 Motor Type: Brushless motor
9 Motor (W): 1200W
10 Battery (V) (Ah): 48V35Ah
11 Charger Input Voltage: 110~250V
12 Wheel Base Front: 3.5-10
13 Wheel Base Rear: 3.5-10
14 Gross Weight: 112kg(silicone battery)
15   89kg(lithium battery)
16 Net Weight: 67kg
17 Dimension(L*W*H): 1835*680*1120mm
18 Front/Rear Brake Type: Disk/Drum
19 Front/Rear Brake Control Type: Hand/Hand
20 Container Load: 40'H:78pcs 20':24pcs
We really appreciate it.
 Please tell your friends about our B09 1200W